top of page

Biografia

17844757687923752_edited.jpg

Wychowywał się w Leszczynach. Po ukończeniu szkoły muzycznej I stopnia w Żorach kontynuował naukę przez rok w szkole muzycznej II stopnia w Rybniku. Głównym instrumentem Daniela Kaczmarczyka był klarnet i fortepian.

est absolwentem nauk politycznych i germanistyki na Iowa State University w Stanach Zjednoczonych. Skończył studia na poziomie B.A i M.A w zakresie „Comparative politics. Jest także absolwentem studiów Executive MBA na uczelni Akademia WSB.

 

Pierwszą płytę Debiut wydał w maju 2003 roku w wytwórni S.P. Records. Album promowały: „Jakby to było” oraz „Marzenia”. W sierpniu 2004 wydał drugi album pod tytułem „Król aniołów” (singlem z płyty był utwór o tym samym tytule),.

Płyta „Stawiam sobie pomnik” ukazała się w sklepach w 2006 r. Singlem promującym ten album był utwór „Wybacz”. W 2007 DKA wydał krążek „Nowy sen”, a singlem promującym był utwór „Jak mam ufać sobie”. Kolejny album „Mój dzień” artysty ukazał się w październiku 2008 roku. W 2009 ukazały się dwa niezależne albumy: „Klimaty 2009” i „Między niebem a piekłem” (oba albumy były niezależne od wytwórni) 4 czerwca 2011 do sklepów trafiła ostatnia „legalna” płyta DKA pt. „Dekada”. Od 2013 roku DKA publikuje swoje nowe utwory na oficjalnym kanale YouTube i Spotify. W tym czasie DKA wydał takie hity jak „Niech lato trwa”, „List do przyszłości” „Tu jest mój dom”, „Gdyby jutra już nie było” i „Wracam do domu”.

bottom of page